Venetië: Duitse drukte versus stijlvolle stiff upper lip

Venetië: Duitse drukte versus stijlvolle stiff upper lipZoals elk filmfestival moet ook dat van Venetië het hebben van uitersten. Donderdag stond de Duitse komedie Soul Kitchen van Fatih Akin (zie foto) op het programma. Akin werd vijf jaar terug een arthouselieveling dankzij het heftige (om niet te zeggen hysterische) drama Gegen die Wand, over de Turkse gemeenschap in Duitsland. In Soul Kitchen portretteert hij een eetcafé in Hamburg, dat zonder al te veel kennis van zaken wordt gerund door de Griekse Duitser Zinos (Adam Bousdoukous). Zijn leven is al net zo’n chaos als zijn restaurant: zijn vriendin verlaat hem, zijn broer is een luie bajesklant die een simpel baantje bij hem wil en de stress schiet in zijn rug wanneer Zinos in zijn eentje een kapotte afwasmachine wil verzetten.

Geen stereotiep wordt geschuwd in deze film die met zijn karikaturale slechteriken nog het meest aan een kinderfilm doet denken. Bovendien staat de volumeknop voortdurend op maximaal, zodat je naar een klucht vol schreeuwende Duisters zit te kijken. Maar het publiek lachte gretig om de vele voor de hand liggende grappen, dus zal Soul Kitchen ongetwijfeld een succesvolle tocht langs festivals en arthouses tegemoet kunnen zien.
Dan had de Revu-reporter toch meer met het ingehouden drama A Single Man, het regiedebuut van stylist Tom Ford. Dat Ford uit de modehoek komt was overduidelijk, want zijn verfilming van het boek van Christopher Isherwood is zeer gestileerd. Colin Firth speelt een Britse professor die in het Los Angeles van 1962 besluit dat hij niet langer wil leven zonder zijn overleden vriend (Matthew Goode). De film volgt hem op de dag dat hij een minutieus voorbereide zelfmoord plant, waarbij hij zelfs een briefje met specifieke kledingsuggesties klaarlegt. Ondanks de ingehouden stijl was A Single Man een ontroerend drama, vooral door Colin Firth die de tragische hoofdpersoon met zijn doodsverlangen een film lang spannend weet te houden.

Er was op vrijdag ook een Nederlands succes te vieren, want Alex van Warmerdams De Laatste Dagen van Emma Blank heeft de Europa Cinemas Label gewonnen als  Best European Film in het Venice Days programma-onderdeel. Misschien toch een leuke Oscarinzending?

Dit artikel is geplaatst in Entertainment met de volgende tags , , , , , , , , , , , , .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>